Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Коментує Grygus Igor 11 годин тому
Видалити відгук
Шановні колеги! Де можна зараз чітко прочитати про правила затвердження теми кандидатської та докторської дисертації? Чи обовязково має бути аспірантура чи докторантура за даною спеціальністю в університеті7
Зміни

Views: 1509

Replies to This Discussion

Коментує Людмила 9 годин тому
Видалити відгук
Широ дякую, Grygus Igor, за нагальне питання! Шановні колеги! Мене цікавить вичерпна інформація стосовно процедури затвердження кандидатської дисертації з педагогіки (13.00.02) за відсутності у вищому технічному навчальному закладі аспірантури з відповідної спеціальності. Заздалегідь дякую за відповіді.

Чи таке складне питання я підняв, чи воно занадто просте? Думаю, що заходять на сайт вчені секретарі рад чи може й голови спецрад, вони мали вже стикатися з таким питанням.

Вітаю Вас шановні колеги!

Хочу поділитися своїм досвідом затвердження теми дисертаційної роботи. У 2011 році мені пощастило познайомитись з професором кафедри “Будівельної механіки корабля” Національного університету кораблебудування. Він мені запропонував напрям роботи і я потрохи почав писати дисертацію, приймати участь у конференціях та семінарах, публікуватись. Зазначу, що спочатку було заплановано виконати роботу, а потім прикріпитися здобувачем, щоб пройти затвердження теми, здати кандидатські іспити та т.ін. Коли у минулому році об'єм виконаної роботи склав приблизно 70% ми розпочали наші спроби затвердження теми і ось тут виявилось, що не все так легко, як передбачалось.

Перша спроба. Спробували прикріпитися в Інституті Гідромеханіки (тут захищав докторську мій керівник і я мав надію також захищатися). Тему доповідали на семінарі, вона виявилась актуальною, і роботу готові прийняти до захисту, але керівника вони призначають свого. Питання затвердження мого керівника для мене принципове, так як я три роки працював з людиною і просто передати роботу іншому керівнику мене не влаштовую.

Друга спроба. Далі спробували затвердити в КНУБА, в структурному підрозділі якого я працюю. В аспірантурі я одразу зазначив, що у мене є керівник, але він працює в іншій організації. Посилаючись на положення про підготовку аспірантів та здобувачів, мене запевнили, що якщо я домовлюсь з їх кафедрою, то проблем не буде. Завідувач кафедри був не проти такого варіанту і я вже підготував усі документи, як мою заяву повернув проректор з наукової роботи, аргументуючи відмову тим, що у них є своє спеціалісти і затверджуючи сторонніх керівників вони втрачають свій рейтинг.

Третя спроба. Останню спробу (маю надію що не останню) хотіли реалізувати за місцем роботи керівника. Документи уже були зібрані, провели засідання кафедри, на якому було отримано рекомендації до затвердження теми, та готувались до засідання інституту. Наступне засідання мало бути останнім перед засіданням вченої ради, але і тут директор мені відмовив, аргументуючи тим, що у них нема спеціалізованої вченої ради за моєю спеціальністю і робота не може бути у них прийнята до захисту.

Не втрачаю надію, що все ж таки мені вдасться затвердити тему моєї дисертаційної роботи.

Консультувавс я трохи у юристів і деяких секретарів вчених рад і голів: з юридичної точки зору те, що не заборонено, то є дозволеним. Є у ВНЗ вчена рада, в складі якої є доктори наук за відповідними спеціальностями, затверджують відповідну тему. Захист вже відповідно у спеціалізованій вченій раді. От нема ніде написано чітко заборон в правилах затвердження тем, цим і спекулюють...

Як варіант, який іноді практитують - беруть керівника сумісником на 0,25 у свій ВНЗ, і затверджують тему. Але це треба щоб керівництво було за. 

RSS

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2017   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service