Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Доцільність впровадження в школи, де викладання ведеться мовами національних меншин Гаагзьких рекомендацій ОБСЄ у сфері освіти мовами меншин

У Чернівецькій області етнічний склад населення за даними перепису 2001 року становив: українці -75%; румуни- 12,5%, молдавани - 7,3%, росіяни - 4,1%.

Проблематичне питання полягає в тому, що, наприклад, у Чернівецькій області за даними перепису 2001 року 52% представників румунської та молдавської громади не володіли державною мовою. Викладання у школах нашої області ведеться 3 мовами - українською, румунською та російською. Причому викладання навіть у змішаних школах є по суті одномовним тому, що змішаність полягає у запровадженні україномовних класів в румуномовних школах. Тобто частина дітей вчиться майже повністю українською, а інша - майже повністю румунською.  Це призводить до сегрегації у навчанні дітей та досить низького рівня володіння представниками національних меншин українською термінологією. Що, в свою чергу, негативно впливає на можливість вступу до ВУЗів дітей з румунських та молдавських сімей. Гаагзькі рекомендації ОБСЄ у сфері освіти рекомендують викладання в початковій школі вести мовою меншини, поступово збільшуючи обєм та кількість предметів, які викладатимуться державною мовою. Це сприяє поступовій інтеграції дітей у державне мовне середовище. Це, в свою чергу, усуватиме сегрегацію. Чи готові науковці та громадські діячі звернутись до Міністерства освіти з вимогою впрвадження Гаагзьких рекомендацій у сфері освіти національних меншин у українську освіту?  

Views: 64

Reply to This

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2017   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service