Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Науковці, яких ми втратили. Як українці стають успішними за кордоном

Views: 1441

Reply to This

Replies to This Discussion

намагався друкувати статті в наших популярних газетах

З ентузіазму чи за гроші?

Нажаль вона в мене у паперовому вигляді, і файлів не маю. Враження про неї можна скласти із "look inside" на сайті Амазона:

http://www.amazon.com/New-York-Times-Book-Mathematics/dp/1402793227...

Взагалі-то, назва статті дещо "misleading" -бо навпаки, дякуючи цій можливості виїздів науковців за межі України, Україна зберегла їх, і як правило, більшість талановитих, - як для себе, так і для світової науки. Як не дивно, але цей факт в результаті є позитивним! Інша справа, що могло би бути інакше...

Але це вже друга мелодія...

ось я з Вами повністю погоджуюся. Якби не подалася я за грантами в Європу, то давно б залишила наукову діяльність.

Ne Wy odna tak dumaje...

Дорога пані Світлано, тішуся разом з Вами, що "щось" там зрушилось в Україні, хоч мій власний досвід цього підтвердити на разі ну ніяк, вже вибачте, - не може... Але суть не в тому - Ось візьмемо Великобританію - не скажете ж, що там живеться людям зле тощо, але відсотків з 30 кращих англійських вчених, і фізиків, і математиків, і біологів етс. - емігрують в Штати... де зарплата, до речі, досить порівнянльна із англійською. Так що міграції вчених були, є і будуть... Не хочу Вам наводити відомі приклади ще з 19 і початку 20 століття, де без міграції взагалі наука не розвивалась! Так ось, щодо зрушень в Україні - то це було б супер, але напевно ... це відбудеться років так через 50 або й більше, беручи до уваги українську ментальність і "любов" українців та укр-влади до науки!-:)

Ось цікавий приклад специфічного початку реформ в українській освіті - http://gazeta.ua/ru/articles/np/_tabachnika-ob-yavili-v-rozysk/635632

І поки наша влада перестане бути кормушкою для жуліків різних мастей, то .... самі розумієте!

То ж - все буде добре, як не у нас, то принаймні десь там... - Будьмо!

Ось стосовно повернення наших науковців в Україну...це питання не варто забувати, кажучи, що це вже неактуально. Я, наприклад, розмірковую зараз над тим, що мені робити у випадку повернення в Україну: роки, проведені на постдоках за кордоном в науково-педагогічний стаж української системи оссвіти не включаються. Виходить, що повернувшись з певним цікавим досвідом, я би стала суттєво позаду тих, хто весь цей час працював в Україні. Серед таких людей, звісно, є хороші спеціалісти, але є й ті, яким наукове стажування за кордоном навіть і не снилося через низьку кваліфікацію і незнання мови. Я знаю і інших науковців, як я, які б може і повернулися додому - але як і куди?

RSS

© 2017   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service