Фундаментальний перекос та неефективність “академічної” науки в аналізі від Держкомінновацій

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та
Український інститут науково-технічної і економічної інформації опублікували Аналітичну довідку: Реалізація пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та отрима…

Ось деякі неофіційні висновки, які можна зробити з цього документу:

1.Україна витрачає на чисте RandD менше грошей, ніж, наприклад Білорусь, кризова Греція, Марокко…

На фінансування досліджень і розробок у2011 р. із загального фонду державного бюджету виділено 3528,94 млн. грн. ( 435 млн американських доларів)

2. НАН залишається монополістом на науковому просторі України.

3. Україна залишається аграрною країною (Витрати на дослідження в Академії аграрних наук більші, ніж в університетах)

Із 22 головних розпорядників, під координацією яких організації проводили
дослідження і розробки за пріоритетними напрямами, найбільші частки видатків на ДіР мали НАН(58,5%), НААН– (12,7%) і МОНмолодьспорт– (11,6%)

4. Витрати на фундаментальну науку становлять майже 3/4 витрат.

Найбільшу частку видатків(67,4%) у загальному обсязі фінансування ДіР за пріоритетними напрямами витрачено на фундаментальні дослідження; 25,6% – на прикладні дослідження і розробки, виконані у рамках базового фінансування наукових установ та ВНЗ.

5.При фінансуванні у майже 60% витрат НАН продукує лише неповних 40% наукової продукції, в той час як установи МОНмолодьспорту значно ефективніші (24% НТП при 12 % фінансування), крім того університети мають значно більший відсоток впровадження!

Найбільші частки створеної НТП належать НАН– 38,4% (із 3462 одиницьствореної НТП впроваджено 43,8%), МОНмолодьспорту– 24,2% (2180 та 85,1% відповідно) та НААН– 13,2% (1188 та 46,2%)

6.Державні цільові програми хронічно недофінансовуються.

Неприпустимо малою є частка видатків державного бюджету на проекти ДЦНТП і роботи з розробки новітніх технологій за державним замовленням, що становить лише 6,0 % видатків на ДіР за пріоритетними напрямами.

7. Чимало державних установ займаються “дослідженнями” які не відповідають пріоритетним напрямкам. Так аж на цілих 0% витратили на пріоритетні для держави дослідження такі “наукові” установи як Державне управління справами (витратило 46 млн. грн), Міністерство культури України (7,3 млн), Міністерство соціальної політики України (17,3 млн), Державна служба статистики України (1,7 млн), Міністерство надзвичайних ситуацій України (11,9 млн), Мінфін (60,8 млн), Мінюст (7,6 млн), Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (3,4 млн) (додаток А до документу)

Також звертаю увагу на цікаві висновки самих авторів записки (які чомусь змінені в основному документі але є у файлі додатків)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *