Участь у конференції. Як не згаяти час.

Участь у конференціях це чудова нагода розвинути мережу своїх знайомств та бути в курсі останніх подій у галузі. Конференції також є хорошою нагодою для самовдосконалення. Є багато причин відвідувати конференції. Хтось відвідує їх як учасник, хтось як доповідач чи керівник секції. Незалежно від своєї ролі ви можете використати конференцію як крок уперед чи як марно згаяний час.

Ось кілька порад щодо того як отримати максимальну користь від участі в конференції і перша частина стосується підготовки до участі в конференції:

Частина 1. Перед конференцією

Вибирайте ретельно – Перший крок до успішної конференції це вдалий вибір тематики конференції. Часто участь у конференції є доволі дорогою і вимагає значних затрат часу та зусиль, тому ви повинні бути впевнені, що ви вкладає час та гроші у справді важливу для вас конференцію. Найкращий спосіб оцінити конференцію – це розпитати своїх колег які вже брали у ній участь у попередні роки. Якщо конференція проводиться вперше – можна оцінити її якість за списком запрошених доповідачів, організаторів, іноді, навіть, спонсорів. Часто трапляється так, що спеціалізовані невеличкі зустрічі чи конференції є більш ефективними, ніж великі міжнародні конференції.

Будьте впевнені у своїй участі. – іноді трапляються випадки, коли на конференцію надсилаються тези чи матеріали, але взяти участь у ній не вдається з тієї чи іншої причини. – це не є вдалою практикою. Виглядає прикро, коли доповідач з іншої півкулі доповідає перед порожньою аудиторією, в той час коли представники місцевого чи сусіднього університету просто не приходять чи не приїздять на конференцію. Це є ударом як по організаторах, які наступного разу можуть просто не запросити вас, так і по вашій репутації, оскільки цілком можливо, що саме ваші тези зацікавлять когось із потенційних колег, і не зустрівши вас на конференції, він реалізує чи розвине вашу ідею самотужки, замість того щоб залучити вас як партнера.

Прибувайте якомога раніше. Якщо можливо, намагайтеся прибути на конференцію за день перед відкриттям. По-перше, ви зможете влаштувати свій побут заздалегідь і не перейматиметеся думками типу „чи вже активований Інтернет у моєму номері” або „де можна в готелі знайти праску”, під час важливої для вас доповіді. По-друге, організатори – це найважливіші люди на конференції. Вони зазвичай прибувають на місце заздалегідь, і ви можете легко зав’язати з ними дружні стосунки, якщо прибудете раніше.

Проживання. Намагайтеся зупинятися в готелі, який рекомендований організаторами конференції. Він може бути трохи дорожчим, але зате у вас буде більше нагод познайомитися з корисними людьми.

Плануйте участь заздалегідь. Після реєстрації, знайдіть час для планування. Подумайте над тим, які саме доповіді, стенди, симпозіуми чи майстерні ви хочете відвідати та сформулюйте для себе чіткі завдання. Подумайте з чим ви хотіли б піти з конференції.
Задайте собі запитання :
Чому я беру участь в цій конференції?
З ким я хотів би зустрітися?
Кому я пообіцяв зустрітися?
Які симпозіуми та доповіді я б хотів відвідати?
Які зразки я б хотів дослідити? (Іноді під час конференційних виставок компанії надають можливість безкоштовно протестувати зразки свого обладнання)

Доповідь. Ретельно підготуйте свій виступ вдома. Потренуйте доповідь перед колегами по кафедрі. Це дозволить вам почуватися впевнено і не думати лише про свій виступ під час конференції. Якщо доповідь стендова – видрукуйте постер заздалегідь, підготуйте зменшені копії – їх можна використати як візитівки.

І не забудьте підготувати візитні картки!

Частина 2. На конференції.

Зорієнтуйтеся. Перегляньте веб-сторінку конференції, план провелення, програму. Порівняйте хто з доповідачів був на конференції минулого року. Перечитайте тези
доповідей, які вас зацікавили. Підготуйте питання.

Відвідуйте всі заходи конференції. Якщо ви берете участь у конференції, намагайтеся відвідати якомога більше засідань. Намагайтеся також розрахувати час на перехід з одного залу в інший – для цього вивчіть добре план будівлі в якій все відбувається. –Погодьтеся, запізнитися і пропустити початок важливої доповіді – це не дуже приємно.

Шукайте контактів. Одне із дуже важливих правил на конференціях – ніколи не обідайте (пийте каву) самі. Сніданок, обід та вечеря – найкращі способи для знайомства. Навіть якщо ви маєте багато колег із якими ви б воліли поспілкуватися, намагайтеся щоразу залучати до вашого кола нових людей. Тут у пригоді вам стануть візитні картки, а також кілька копій ваших найкращих публікацій.

Записуйте. Завжди занотовуйте найважливіші моменти та ключові „месиджі” доповідей, записуйте посилання на публікації, запитання чи неясності які виникли у вас під час доповіді. Вважається не ввічливим (а на деяких конференціях суворо заборонено) фотографувати слайди доповідачів під час доповіді. Часом це стосується і стендових доповідей. – Якщо ви хочете дізнатися про тему детальніше – підійдіть і запитайте, автори з радістю дадуть вам посилання на матеріал який вони презентували. Не ввічливим і часом навіть протизаконним є запис виступу на відео чи диктофон без згоди доповідача та організаторів конференції.

Поводьтеся відповідно до ситуації . Якщо ви відвідуєте конференційні вечері чи інші розважальні заходи, – пам’ятайте, що поруч з вами потенційні колеги. Звичайно не слід відмовляти собі приємно провести час, але майте міру.

Частина 3. Після конференції

Підбийте підсумки. Після закінчення конференції (іноді навіть по-дорозі до дому) слід неодмінно впорядкувати всі деталі, коментарі, записи, поки ви і ваш мозок наповнений ідеями та враженнями.

Закріпіть зв’язки. Зав’язати знайомство це лише пів справи, важливо встановити стійкий контакт з майбутніми партнерами. Отже, після конференції, відсортуйте зібрані візитівки, поповніть адресну книгу електронними адресами, напишіть кілька слів привітання до нових знайомих чи надішліть зроблену вами фотографію.

Виконайте обіцянки. Якщо ви пообіцяли надіслати щось – зробіть це одразу як тільки повернетесь. Не відкладайте на потім, інакше можете забути.

Впорядкуйте свою мережу знайомств. Маєте профіль на usw.com.ua, Xing, LinkedIN, – додайте нових друзів, створіть групу, тощо. Це чудовий спосіб укріпити ваші зв’язки.

Поділіться здобутим досвідом. Розкажіть про те, чого ви навчилися своїм колегам. Краше на засіданні групи чи кафедри, відзначте найцікавіші доповіді, людей, ідеї які у вас виникли, майбутні напрямки кооперації.

Підготуйте для себе окремий фінансовий звіт: скільки і чого ви витратили. – оцініть чи ваша учась окупилася.

І починайте працювати далі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *