Кримінальне чтиво: Як завалити дипломну (курсову) роботу

1. Зробіть усе, щоб дізнатися тему курсової якомога пізніше. Нехай вас не турбує той факт, що курсова є у навчальному плані, і що всі знають, що на цьому курсі вас чекає курсова. Старанно переховуйтеся від наукового керівника. Найкраще знайомитися з науковим керівником на вашому захисті.

2. Якщо вже науковий керівник вас зловив і змусив ознайомитися із планом роботи над курсовою, простежте щоб у цьому плані були найнереальніші строки виконання завдань. В ідеалі, якщо вони всі “дедлайни” збігатимуться у часі, а цей час збігатиметься з днем захисту.

3. Не намагайтеся зрозуміти тему роботи і основне ваше завдання. Наука це пізнання незвіданого, тому не поспішайте розбиратися у предметі. Не читайте наукових статей, особливо іноземною мовою та щей актуальних- це може спотворити ваше сприйняття дійсності. Раптом ви прочитаєта там щось таке, що потім доведеться вносити в роботу. А нащо вам зайвий клопіт?

4. Працюйте хаотично. Удача – птаха примхлива і найлегше іі застати зненацька. Жодного планування і підготовки експерименту. Добре якщо експерименти заплановані на день захисту курсової – тоді ви зможете назвати їх демонстраційними, а це підвищить ефектність вашого захисту;)

5. Ніколи не обговорюйте свої наукові результати. Не витрачайте марно слів. Прибережіть іх на захист. Спілкування з іншими розкривають ваші секрети. А це можe призвести до додаткових питань.

6. Комп’ютер це зло – намагайтеся уникати його. Пам’ятайте – набирати текст одним пальцем можуть лише обрані. Свою консервативність обґрунтовуйте небажанням опромінюватися. Опануйте 3-4 комп’ютерні гри.

7. Якщо у вас зламався прилад чи зіпсувався реактив – нікому про це не розповідайте. Тіштеся – тепер у вас є козирна карта, яка допоможе пояснити всі пробеми.

8. Нічого не записуйте. Якшо записуєте – робіть так, щоб навіть під тортурами ви не змогли це прочитати.

9. Знайте курсова з хімії, це не твір з української мови і тому, не слід приділяти багато уваги виправленню граматичних і орфографічних помилок. Нехай цим займається ваш науковий керівник, а ще краще – рецензент.

10. Не зациклюйтеся на оформленні роботи. Цим ви суттєво полегшите для рецензента пошук недоліків у ній, а якщо рецензент не напружується, то це ж добре:)

____

Як зробити достойну курсову(дипломну) роботу

1. Зацікавтеся тематикою курсової! Памятайте, нецікавими є лише ті теми, про які ми знаємо недостатньо.

Найкраще, коли тему курсовоі оберете ви самі. Для цього потрібно дізнатися якомога більше про проблеми які вивчаються на кафедрі, хто із викладачів чим займається? Почитати науковий вісник вашого університету чи відвідати студентську конференцію.

2. Чітко з’ясуйте своє завдання. Узгодьте з викладачем план. Чим скоріше ви це зробите – тим краще! Ви повинні чітко уявляти кінцеву мету вашого дослідження. Це збереже вас від зайвої роботи. Дотримуйтеся складеного плану !

3. Багато і регулярно читайте матеріали з тематики своєі роботи. Можете виділити для цього один окремий день. Занотовуйте посилання та їх короткий зміст. Зробіть словничок термінів. Використовуйте менеджер посилань. Чим більше ви прочитаєте – тим більше ви зможете потім написати. У вас сформується словниковий запас і ви зможете впевнено відповідати на запитання.

4. Виділіть для роботи певні дні та години. І чітко іх дотримуйтеся – досвід показує, що при регулярній роботі “на випередження” результат буде кращий і на його досягнення піде менше часу та нервів.

5. Спілкуйтеся зі старшими колегами. Не бійтеся іх запитувати. Вони мають більше досвіду. Пам’ятайте науковий керівник – не нянька, але завжди готовий допомогти вам порадою. Чим більше ви спілкуєтеся на тему вашої роботи з іншими, тим впевненіше ви будете поводитися на захисті.

6. Опануйте необхідні комп’ютерні програми та навички. Чим скоріше, тим краще. Шкода витрачати час на технічні проблеми. Крім того навички роботи з комп’ютером допоможуть вам знайти кращу роботу в майбутньому.

7. Якщо у вас виникають проблеми з написанням чи дослідженнями – негайно повідомте про це наукового керівника. Чим скоріше ви це зробите – тим елегантніше можна буде вирішити цю проблему.

8. Починайте роботу якомога раніше- опанували методику- записали її, зробили експеримент – опишіть його і попередні висновки з нього.

9. Уважно перечитуйте текст роботи. Ваш науковий керівни і рецензент не існують для того, щоб виправляти ваші хибодруки.

10. Оформляйте роботу красиво і охайно. Чим краще ви оформите ілюстрації, тим легше вам буде готувати презентацію до захисту.

Цей текст є проектом, який я написав за результатами попередньої сесії 🙂 Зауваження приймаються і вітаються 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *